Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Erçin Dağ `ın Tuba Büyüküstün ile röportajı...

YazarMesaj
dilara_1991
Admin
dilara_1991

Kadın Mesaj Sayısı : 157
İş/Hobiler : Müzik dinlemek,arkadaslarla gezmek,Asi dizisine bakmak

Erçin Dağ `ın Tuba Büyüküstün ile röportajı... Empty
MesajKonu: Erçin Dağ `ın Tuba Büyüküstün ile röportajı...   Erçin Dağ `ın Tuba Büyüküstün ile röportajı... Icon_minitimePaz Ara. 07 2008, 20:25

ALINTI......

Yönetmen Çağan Irmak `ın son keşfi olarak `Çemberimde Gül Oya ` dizisinde yıldızı parlayan Tuba Büyüküstün , oyunculuğu kadar güzelliğiyle de adından söz ettiriyor. Tesadüfler sonucunda kamerayla tanıştığını söyleyen Büyüküstün , televizyon kariyerine şimdi bir de sinema filmi ekledi. Çağan Irmak `ın `Babam ve Oğlum ` adlı filminde rol alan Büyüküstün , otoriteler tarafından geleceğin yıldızı olarak gösteriliyor. Oyunculukla ilk tanışmanız nasıl oldu? Oyunculuk eğitimi almadım. Üniversitede okurken, bir reklam şirketinde çalışıyordum. O sırada Tomris Giritlioğlu `yla tanıştım. `Çemberimde Gül Oya ` dizisiyle televizyon dünyasına girmiş oldum. Yani aslında oyunculuk hiç aklımda yoktu.

Oyunculuk öncesinde mankenlik deneyiminiz var, değil mi?

Mankenlik değil de fotomodellik yaptım. Üniversitede okurken dergilerin moda sayfalarına modellik yapıyordum. Hatta insanların birçoğu benim fotomodellik yaptığımı bilmiyor. Beni oyuncu olarak tanıyorlar. `Çemberimde Gül Oya ` dizisi oyunculuk anlamında ilk çalışmanız mı? Aslında `Sultan Makamı ` dizisinin son dört bölümünde oynamıştım. Oradaki rolüm beğenilince `Çemberimde Gül Oya ` dizisinde başladım.

`Ihlamurlar Altında `, baştan sona rol aldığınız ikinci diziniz ve sizi burada başrolde görüyoruz. Neler hissediyorsunuz?

Ben bu olaya başrol kapmak olarak bakmıyorum. `Çemberimde Gül Oya `da başrol oynamadım fakat oynadığım rolü birçok başrole tercih ederdim. Benim için karakterin özü önemlidir. Çok da cazip olmayan birçok başrol var. İnsana çekici gelmeyen, çok iniş ve çıkışları olmayan, düz başrol oynayanlar var. Öyle bir karakteri oynamaktansa, yan rollerde, inişi çıkışı olan bir karakteri oynamakyı tercih ederim.

Oyunculukta kendinizi nasıl görüyorsun?

Oyunculuk üzerine ders almadım. Onun için tam anlamıyla kendimi oyuncu olarak nitelendirmiyorum. `Ben oyuncuyum` demek için şimdilik çok erken. Donanım açısından ileride ders almayı düşünür müsünüz?

Aslında düşünüyorum. Ama yine de bilmiyorum.

Dizi dışında sinema için teklifler var mı? Çağan Irmak `ın yönetmenliğinde bir sinema filminde oynadım. Gerçi orada konuk oyuncu olarak rol alıyorum ama gerçekten güzel bir rol. Bu arada sinema teklifleri de geliyor. Ama onların da niteliği önemli.

Kurallarım Var

Henüz oyunculukta yeni olmanıza rağmen seçicisiniz. Hedefiniz ne? Evet, seçiciyim. Derdim başrol kapmak olsaydı, `Çemberimde Gül Oya ` dizisinde başrol oynayabilirdim. Ama derdim bu değil. İyi ve inandığım, doğru projelerde olmak amacındayım. Sizin de `öpüşmem, sevişmem` gibi kurallarınız var mı? Bu projede öpüşebilirim ama başka projede öpüşmem. Daha doğrusu eğer senaryo beni öpüşmem gerektiğine inandırmazsa, ben sadece görüntü olsun diye öpüşmem. Eğer yönetmen gerçekten inandığım bir yönetmense ve karşımdaki oyuncu kendimi rahat hissedebileceğim bir oyuncuysa evet o rol için gerekirse öpüşürüm de...

Kendinizi geliştirmek adına ne yapıyorsunuz?

Kesinlikle dizi kesinlikle izlemiyorum. Onun yerine bol bol film izliyorum. Yabancı filmlerin yanı sıra, Türk filmlerini çok fazla izliyorum. Eski, 60-70`li Türk filmlerini çok beğeniyorum. Çünkü herkesten alabildiğim ve kendime adapte edebileceğim şeyler var onlarda. Bir oyuncunun, karşılıklı oynayacağı kişiyi seçme lüksü var mıdır sizce?

Her şey insanın kendi seçimidir. `Bu yönetmenle çalışamam` denilebilir. Aynı şekilde kişi bir oyuncuyla oynamak da istemeyebilir. Eğer ki o oyuncuyla daha önceden bir tanışıklığın varsa ve elektriğinin uyuşmadığını biliyorsan bunu isteme lüksüne sahipsindir bence. Ya da projeyi kabul etmezsin olur biter.

Bugüne kadar böyle bir talebiniz oldu mu?

Henüz olmadı ve umarım olmaz. Mesela türkücülerle aynı dizide oynar mısınız? İş disiplinleri pek yok. Elektrikleri ve iletişimleri iyi olmuyor. Öyle bir insanla oynamak çok zor.

Erçin Dağ
https://tubaabuyukustun.yetkin-forum.com

Erçin Dağ `ın Tuba Büyüküstün ile röportajı...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-